Atrakcje

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
Kup voucher

Atrakcje

 

Atrakcje w Hotelu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sauny  - do dyspozycji naszych Gości oddajemy 3 sauny - sauna parowa, sucha i Infrared. Wstęp dla osób zameldowanych  jest bezpłatny i nielimitowany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Solarium - na terenie Hotelu znajduje się solarium Ergoline. Otwarte jest w godz. 7:00 - 22:00 zarówno dla gości hotelowych jak i osób z zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sala fitness - do dyspozycji Gości oddaliśmy salkę fitness wyposażoną w nowoczesny i profesjonalny sprzęt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taras widokowy na dachu hotelu - rozpościera się z niego przepiękny widok na Jezioro Jamno. W miesiącach letnich można zażywać kąpieli słonecznych czy zjeść romantyczny posiłek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sala zabaw dla dzieci - do dyspozycji naszych najmłodszych Gości. Wyposażona w m.in. gry planszowe, pluszaki, kolorowanki, tablicę do malowania, mini-cyrk, bajki i wiele innych.

 

 
 

 

 

 

 

 

Rowery - dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych oddajemy do dyspozycji nasze rowery. W recepcji można również wypożyczyć mapki rowerowe okolicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nordic Walking - w Mielnie dostępnych jest wiele tras spacerowych. Kijki można wypożyczyć w recepcji.

 
 

 

 

 

Biblioteczka - w recepcji znajduje się wiele książek, które nasi Goście mogą wypożyczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leżaki i parawany - w każdym pokoju znajdują się parawany (miesiące letnie). Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wypożyczenia leżaków.

 

 

 

 

Atrakcje Mielna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Promenada Przyjaźni - główny deptak spacerowy Mielna, który wytyczono wzdłuż plaży. Początek promenady znajduje się ok. 300m od Hotelu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leśna pętla przygód i tajemnic w Mielnie - ścieżka przyrodnicza, która prowadzi przez wydmy, grodziska i bunkry. Największymi atrakcjami są gigantyczne figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy.

 
 

 

 

 

 

Przystań rybacka w Unieściu - można kupić świeże oraz wędzone ryby. Niewątpliwą atrakcją jest obserwowanie rybaków podczas pracy na kutrach czy w sieciarkach.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Pomnik Jelenia - jedna z najbardziej znanych atrakcji Mielna. Znajduje się przy Urzędzie Miasta i przedstawia jelenia naturalnej wielkości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomnik Morsa - usytuowany przy głównym wejściu na plażę. Jest symbolem organizowanych od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grodzisko słowiańskie - Mielno, ul. Kościelna. Latem organizowane są pokazy rzemiosła i walk, można skosztować dawnych potraw oraz napojów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleja lipowa - droga z Mielna do Mielenka (2,3km) biegnie wzdłuż alei ponad 150-letnich lip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kanał Jamneński - znajduje się ok. 2km za Unieściem. Liczy niecałe 500m długości. Obowiązkowa atrakcja dla wszystkich miłośników wędkarstwa - wpływają do niego zarówno ryby słodko oraz słonowodne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latarnia morska w Gąskach - ul. Latarników 7, Gąski. Latarnia o wysokości 50,2m, udostępniona do zwiedzania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenada w Sarbinowie - oddana do użytku w 2013. Stanowi jeden z najpiękniejszych deptaków spacerowych nad polskim morzem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tramwaj wodny „Koszałek” - w sezonie letnim warto zwiedzić Mielno od strony wody, umożliwia to tramwaj wodny Koszałek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalew „Wodna Dolina” - ul. Sybiraków, Koszalin. W skład kompleksu wchodzą: strzeżone kąpielisko, piaszczysta plaża, plac zabaw dla dzieci, plenerowa siłownia, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia kajaków, wyciąg wakebordowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Góra Chełmska - rozległe tereny zielone stanowiące zarówno idealne miejsce spacerowe jak i dla miłośników jazdy na rowerach. Na najwyższym szczycie znajduje się wieża widokowa, z której możemy podziwiać widok zarówno na Jezioro Jamno i Morze Bałtyckie. Kolejnym punktem obowiązkowym do zwiedzania jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amfiteatr w Koszalinie -  ul. Piastowska 7, Koszalin. Największy w Polsce zadaszony amfiteatr.  Organizowane są tutaj liczne imprezy. Do konstrukcji amfiteatru w Koszalinie wykorzystano naturalne ukształtowanie terenu. Wygięty dach symbolizujący tęczę, wsparty jest na naciągniętych linach i wygląda jakby unosił się w powietrzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny - ul. Bolesława Chrobrego, Koszalin. Pochodzi ona z XIII wieku i jest najcenniejszym zabytkiem miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domek Kata - ul. Grodzka 3, Koszalin. dawna kamienica gotycka z XV wieku, w której niegdyś mieszkał kat miejski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skansen kultury jamieńskiej - ul. Młyńska 37-39, Koszalin.W obrębie zbiorów można wydzielić następujące kolekcje: zabytki kultury pomorskiej, zabytki kultury jamneńskiej, zabytki grup przesiedleńczych oraz wytwory współczesnej sztuki ludowej i rękodzieła. W 1983 r. muzeum zakupiło i przeniosło na posesję muzealną zabytkową (z 1869 r.), szachulcową zagrodę rybacką ze wsi Dąbki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papugarnia -ul. Połczyńska 73, Koszalin.  Miejsce, w którym papugi latają swobodnie. Można spotkać wiele gatunków papug, które można obejrzeć z bliska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Park Wodny Koszalin -ul. Rolna 14, Koszalin.  Jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych w regionie.

 
 


 

 

 

Muzeum -ul. Młyńska 37-39, Koszalin.Muzeum posiada zbiory archeologiczne - głównie zabytki z terenu Pomorza, od neolitu po średniowiecze, historyczne - dokumentujące dzieje Koszalina i okolic od czasów najdawniejszych po współczesność.

 

 
 


Motylarnia - Połczyńska 73, Koszalin. To miejsce, w którym pasjonaci motyli mogą podziwiać kilkadziesiąt gatunków z różnych zakątków świata.Atrakcją jest również wylęgarnia,w której można zaobserwować etapy rozwoju motyla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum obrony przeciwlotniczej -ul. Wojska Polskiego 70, Koszalin. Uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu dawnych wojsk obrony przeciwlotniczej prezentuje oddział w Koszalinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaplica św. Gertrudy -ul. Modrzejewskiej, Koszalin.Wzniesiona w 1383 roku poza murami miejskimi, początkowo pełniła funkcje kaplicy szpitalnej, a następnie – cmentarnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum figur woskowych - ul. Marii Rodziewiczówny 1A Lokal 25, Kołobrzeg. To wspaniała zabawa dla całej rodziny. Można spotkać najwybitniejsze postaci ze świata filmu, muzyki a także postaci z bajek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło solankowe - ul. Solna, Kołobrzeg. Na Wyspie Solnej, w pobliżu ul. Solnej i mostu na rzece Parsęta, znajduje się ogólnodostępne źródło solankowe, które warto zobaczyć. Z małego rzygacza wypływa do kamiennej studzienki strumień sześcioprocentowego wodnego roztworu soli. Kto chce, może osobiście spróbować smaku palącej przełyk solanki. Poza nieocenionymi walorami kuracyjnymi kołobrzeska solanka jest gotową zalewą do kiszenia ogórków. Przy źródle można spotkać mieszkańców napełniających duże pojemniki wodą, która trafi do słojów z najzdrowszymi kiszonymi ogórkami w Polsce. Są nasycone mikroelementami, doskonale się przechowują i mają niezrównany smak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomerania Fun Park - Pyszka 4, Dygowo.  To największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Ponadto do dyspozycji gości są dwie restauracje, kawiarnia oraz liczne punkty gastronomiczne. Pomerania Fun Park to również strefa gdzie organizowane są imprezy i koncerty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORP Fala - Bałtycka 31, Kołobrzeg. Okręt patrolowy 912 ORP Fala stanowi jedną z głównych ekspozycji Skansenu Morskiego, plenerowej wystawy okrętów wojennych i zabytków techniki morskiej, będącej częścią Muzeum w Kołobrzegu. W latach 1965-1991 był wykorzystywany przez Morski Oddział Straży Granicznej do ochrony granicy morskiej. Był pierwszym okrętem wojennym w zbiorach Muzeum w Kołobrzegu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum 6D - Maszoperia - Rodziewiczówny 15, Kołobrzeg. To kraina czarów, magii i legend o zaczarowanych sieciach, rybakach, złych wiedźmach i dobrych czarownicach. Muzeum jest wyjątkowe, ponieważ do oglądania ekspozycji zaangażowane są tu wszystkie zmysły człowieka. Malowidła widniejące na ścianach oglądać można w technice 3D zakładając do tego specjalne okulary. Można tu usłyszeć szum morza, śpiew mew, poczuć wiatr we włosach, pobłądzić we mgle i w mroku, zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat takiej uroczystości, a w chacie rybackiej poczuć aromat zdrowych, rumianych jabłek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Molo w Kołobrzegu - Bulwar J. Szymańskiego, Kołobrzeg.  Obowiązkowy punkt wycieczki po Kołobrzegu. Molo długie na ponad 200m, szerokie na 9m, zbudowane w latach 70-tych XX wieku z żelbetonu. Na końcu pomostu znajduje się przystań dla małych, turystycznych statków, oferujących krótkie wycieczki po Morzu Bałtyckim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miasto Myszy - Morska 2, Kołobrzeg. To jedyne takie miejsce na świecie - niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, zlokalizowane w Porcie Pasażerskim (ok. 50 m od kołobrzeskiej latarni), a ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego. Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latarnia morska w Kołobrzegu - ul. Morska 1, Kołobrzeg. Wysoka na 26 m latarnia morska udostępniona jest turystom do zwiedzania przez cały rok i jest ona częścią turystycznego Szlaku Latarni Morskich. Z góry rozpościera się przepiękny widok na park nadmorski, port, plażę i przede wszystkim Morze Bałtyckie.

 
 

 

 

 

 

 

Western Park - ul. Wycieczkowa 9, Zieleniewo.  Jest największym tego typu obiektem w województwie zachodniopomorskim. Na terenie parku znajduje się mnóstwo atrakcji podzielonych tematycznie. W dużej mierze zostały one przygotowane z myślą o rodzicach i ich dzieciach, które uwielbiają przecież zabawy w kowbojów i Indian. Tutaj mają okazję poczuć się tak, jakby faktycznie znalazły się na Dzikim Zachodzie.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bindaż - ul. Towarowa 15B, Kołobrzeg.  W Kołobrzegu, przy prowadzącej w stronę portu ul. Towarowej, można przespacerować się zabytkowym grabowym tunelem urządzonym w połowie XIX w.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazylika Mariacka - ul. Mariacka 5, Kołobrzeg. Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim, halowa, pięcionawowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Port rybacki w Kołobrzegu - ul. Szyprów, Kołobrzeg.Port handlowo-rybacki posiadający marinę jachtową i pełniący także funkcję pasażerską. W porcie działają nabrzeża przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. W Kołobrzegu znajduje się brzegowa stacja ratownicza SAR oraz morskie przejście graniczne.

 

 

 
 

 

 

Ratusz miejski w Kołobrzegu - ul. Armii Krajowej 12, Kołobrzeg. Wyglądem przypomina średniowieczny zamek, jednak nigdy nie służył celom militarnym. Zbudowany na kształcie litery C, neogotycki budynek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baszta lontowa - ul. Dubois 14A, Kołobrzeg - jedyny obiekt średniowiecznego systemu obronnego, który przetrwał do dnia dzisiejszego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogrody Hortulus - Dobrzyca 76. Do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latarnia morska w Darłowie - ul. Wschodnia 14, Darłowo. Udostępniona do zwiedzania. Wysokość 22m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamek Książąt Pomorskich - ul. Zamkowa 4, Darłowo. Jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozsuwany most - jedyny tego typu most w Polsce. Łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Port morski - ul. Zachodnia 2, Darłowo (adres bosmanatu). Port jest zarówno portem handlowym, rybackim, jak i turystycznym.

 

 

Atrakcje nad morzem

Atrakcje w hotelu

 

Sauny  - do dyspozycji naszych Gości oddajemy 3 sauny - sauna parowa, sucha i Infrared. Wstęp dla osób zameldowanych  jest bezpłatny i nielimitowany.

Solarium - na terenie Hotelu znajduje się solarium Ergoline. Otwarte jest w godz. 7:00 - 22:00 zarówno dla gości hotelowych jak i osób z zewnątrz.

Sala fitness - do dyspozycji Gości oddaliśmy salkę fitness wyposażoną w nowoczesny i profesjonalny sprzęt.

Taras widokowy na dachu hotelu - rozpościera się z niego przepiękny widok na Jezioro Jamno. W miesiącach letnich można zażywać kąpieli słonecznych czy zjeść romantyczny posiłek.

Sala zabaw dla dzieci - do dyspozycji naszych najmłodszych Gości. Wyposażona w m.in. gry planszowe, pluszaki, kolorowanki, tablicę do malowania, mini-cyrk, bajki i wiele innych.

Rowery - dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych oddajemy do dyspozycji nasze rowery. W recepcji można również wypożyczyć mapki rowerowe okolicy.

Nordic Walking - w Mielnie dostępnych jest wiele tras spacerowych. Kijki można wypożyczyć w recepcji.

Biblioteczka - w recepcji znajduje się wiele książek, które nasi Goście mogą wypożyczyć.

Leżaki i parawany - w każdym pokoju znajdują się parawany (miesiące letnie). Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wypożyczenia leżaków.

 

Atrakcje Mielna

Promenada Przyjaźni - główny deptak spacerowy Mielna, który wytyczono wzdłuż plaży. Początek promenady znajduje się ok. 300m od Hotelu.

Leśna pętla przygód i tajemnic w Mielnie - ścieżka przyrodnicza, która prowadzi przez wydmy, grodziska i bunkry. Największymi atrakcjami są gigantyczne figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy.

Przystań rybacka w Unieściu - można kupić świeże oraz wędzone ryby. Niewątpliwą atrakcją jest obserwowanie rybaków podczas pracy na kutach czy w sieciarkach.

Pomnik Jelenia - jedna z najbardziej znanych atrakcji Mielna. Znajduje się przy Urzędzie Miasta i przedstawia jelenia naturalnej wielkości.

Pomnik Morsa - usytuowany przy głównym wejściu na plażę. Jest symbolem organizowanych od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów.

Grodzisko słowiańskie - Mielno, ul. Kościelna. Latem organizowane są pokazy rzemiosła i walk, można skosztować dawnych potraw oraz napojów.

Aleja lipowa - droga z Mielna do Mielenka (2,3km) biegnie wzdłuż alei ponad 150-letnich lip.

Kanał Jamneński - znajduje się 3 km od Mielna. Liczy niecałe 500m długości. Obowiązkowa atrakcja dla wszystkich miłośników wędkarstwa - wpływają do niego zarówno ryby słodko oraz słonowodne.

Latarnia morska w Gąskach - ul. Latarników 7, Gąski. Latarnia o wysokości 50,2m, udostępniona do zwiedzania.

Promenada w Sarbinowie - oddana do użytku w 2013. Stanowi jeden z najpiękniejszych deptaków spacerowych nad polskim morzem.

Tramwaj wodny „Koszałek” - w sezonie letnim warto zwiedzić Mielno od strony wody, umożliwia to tramwaj wodny Koszałek.

Zalew „Wodna Dolina” - ul. Sybiraków, Koszalin. W skład kompleksu wchodzą: strzeżone kąpielisko, piaszczysta plaża, plac zabaw dla dzieci, plenerowa siłownia, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia kajaków, wyciąg wakebordowy.

Góra Chełmska - rozległe tereny zielone stanowiące zarówno idealne miejsce spacerowe jak i dla miłośników jazdy na rowerach. Na najwyższym szczycie znajduje się wieża widokowa, z której możemy podziwiać widok zarówno na Jezioro Jamno i Morze Bałtyckie. Kolejnym punktem obowiązkowym do zwiedzania jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Amfiteatr w Koszalinie -  ul. Piastowska 7, Koszalin. Największy w Polsce zadaszony amfiteatr.  Organizowane są tutaj liczne imprezy. Do konstrukcji amfiteatru w Koszalinie wykorzystano naturalne ukształtowanie terenu. Wygięty dach symbolizujący tęczę, wsparty jest na naciągniętych linach i wygląda jakby unosił się w powietrzu.

Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny - ul. Bolesława Chrobrego, Koszalin. Pochodzi ona z XIII wieku i jest najcenniejszym zabytkiem miasta.

Domek Kata - ul. Grodzka 3, Koszalin. dawna kamienica gotycka z XV wieku, w której niegdyś mieszkał kat miejski.

Skansen kultury jamieńskiej - ul. Młyńska 37-39, Koszalin.W obrębie zbiorów można wydzielić następujące kolekcje: zabytki kultury pomorskiej, zabytki kultury jamneńskiej, zabytki grup przesiedleńczych oraz wytwory współczesnej sztuki ludowej i rękodzieła. W 1983 r. muzeum zakupiło i przeniosło na posesję muzealną zabytkową (z 1869 r.), szachulcową zagrodę rybacką ze wsi Dąbki.

Papugarnia -ul. Połczyńska 73, Koszalin.  Miejsce, w którym papugi latają swobodnie. Można spotkać wiele gatunków papug, które można obejrzeć z bliska.

Park Wodny Koszalin -ul. Rolna 14, Koszalin.  Jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych w regionie.

Muzeum -ul. Młyńska 37-39, Koszalin.Muzeum posiada zbiory archeologiczne - głównie zabytki z terenu Pomorza, od neolitu po średniowiecze, historyczne - dokumentujące dzieje Koszalina i okolic od czasów najdawniejszych po współczesność.

Motylarnia - Połczyńska 73, Koszalin. To miejsce, w którym pasjonaci motyli mogą podziwiać kilkadziesiąt gatunków z różnych zakątków świata.Atrakcją jest również wylęgarnia,w której można zaobserwować etapy rozwoju motyla.

Muzeum obrony przeciwlotniczej -ul. Wojska Polskiego 70, Koszalin. Uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu dawnych wojsk obrony przeciwlotniczej prezentuje oddział w Koszalinie.

Kaplica św. Gertrudy -ul. Modrzejewskiej, Koszalin.Wzniesiona w 1383 roku poza murami miejskimi, początkowo pełniła funkcje kaplicy szpitalnej, a następnie – cmentarnej.

Muzeum figur woskowych - ul. Marii Rodziewiczówny 1A Lokal 25, Kołobrzeg. To wspaniała zabawa dla całej rodziny. Można spotkać najwybitniejsze postaci ze świata filmu, muzyki a także postaci z bajek.

Źródło solankowe - ul. Solna, Kołobrzeg. Na Wyspie Solnej, w pobliżu ul. Solnej i mostu na rzece Parsęta, znajduje się ogólnodostępne źródło solankowe, które warto zobaczyć. Z małego rzygacza wypływa do kamiennej studzienki strumień sześcioprocentowego wodnego roztworu soli. Kto chce, może osobiście spróbować smaku palącej przełyk solanki. Poza nieocenionymi walorami kuracyjnymi kołobrzeska solanka jest gotową zalewą do kiszenia ogórków. Przy źródle można spotkać mieszkańców napełniających duże pojemniki wodą, która trafi do słojów z najzdrowszymi kiszonymi ogórkami w Polsce. Są nasycone mikroelementami, doskonale się przechowują i mają niezrównany smak.

Pomerania Fun Park - Pyszka 4, Dygowo.  To największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Ponadto do dyspozycji gości są dwie restauracje, kawiarnia oraz liczne punkty gastronomiczne. Pomerania Fun Park to również strefa gdzie organizowane są imprezy i koncerty.

ORP Fala - Bałtycka 31, Kołobrzeg. Okręt patrolowy 912 ORP Fala stanowi jedną z głównych ekspozycji Skansenu Morskiego, plenerowej wystawy okrętów wojennych i zabytków techniki morskiej, będącej częścią Muzeum w Kołobrzegu. W latach 1965-1991 był wykorzystywany przez Morski Oddział Straży Granicznej do ochrony granicy morskiej. Był pierwszym okrętem wojennym w zbiorach Muzeum w Kołobrzegu.

Muzeum 6D - Maszoperia - Rodziewiczówny 15, Kołobrzeg. To kraina czarów, magii i legend o zaczarowanych sieciach, rybakach, złych wiedźmach i dobrych czarownicach. Muzeum jest wyjątkowe, ponieważ do oglądania ekspozycji zaangażowane są tu wszystkie zmysły człowieka. Malowidła widniejące na ścianach oglądać można w technice 3D zakładając do tego specjalne okulary. Można tu usłyszeć szum morza, śpiew mew, poczuć wiatr we włosach, pobłądzić we mgle i w mroku, zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat takiej uroczystości, a w chacie rybackiej poczuć aromat zdrowych, rumianych jabłek.

Molo w Kołobrzegu - Bulwar J. Szymańskiego, Kołobrzeg.  Obowiązkowy punkt wycieczki po Kołobrzegu. Molo długie na ponad 200m, szerokie na 9m, zbudowane w latach 70-tych XX wieku z żelbetonu. Na końcu pomostu znajduje się przystań dla małych, turystycznych statków, oferujących krótkie wycieczki po Morzu Bałtyckim.

Miasto Myszy - Morska 2, Kołobrzeg. To jedyne takie miejsce na świecie - niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, zlokalizowane w Porcie Pasażerskim (ok. 50 m od kołobrzeskiej latarni), a ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego. Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.

Latarnia morska w Kołobrzegu - ul. Morska 1, Kołobrzeg. Wysoka na 26 m latarnia morska udostępniona jest turystom do zwiedzania przez cały rok i jest ona częścią turystycznego Szlaku Latarni Morskich. Z góry rozpościera się przepiękny widok na park nadmorski, port, plażę i przede wszystkim Morze Bałtyckie.

Western Park - ul. Wycieczkowa 9, Zieleniewo.  Jest największym tego typu obiektem w województwie zachodniopomorskim. Na terenie parku znajduje się mnóstwo atrakcji podzielonych tematycznie. W dużej mierze zostały one przygotowane z myślą o rodzicach i ich dzieciach, które uwielbiają przecież zabawy w kowbojów i Indian. Tutaj mają okazję poczuć się tak, jakby faktycznie znalazły się na Dzikim Zachodzie.

Bindaż - ul. Towarowa 15B, Kołobrzeg.  W Kołobrzegu, przy prowadzącej w stronę portu ul. Towarowej, można przespacerować się zabytkowym grabowym tunelem urządzonym w połowie XIX w.

Bazylika Mariacka - ul. Mariacka 5, Kołobrzeg. Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim, halowa, pięcionawowa.

Port rybacki w Kołobrzegu - ul. Szyprów, Kołobrzeg.Port handlowo-rybacki posiadający marinę jachtową i pełniący także funkcję pasażerską. W porcie działają nabrzeża przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. W Kołobrzegu znajduje się brzegowa stacja ratownicza SAR oraz morskie przejście graniczne.Ratusz miejski w Kołobrzegu - ul. Armii Krajowej 12, Kołobrzeg. Wyglądem przypomina średniowieczny zamek, jednak nigdy nie służył celom militarnym. Zbudowany na kształcie litery C, neogotycki budynek.

Baszta lontowa - ul. Dubois 14A, Kołobrzeg - jedyny obiekt średniowiecznego systemu obronnego, który przetrwał do dnia dzisiejszego.

Ogrody Hortulus - Dobrzyca 76. Do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin.

Latarnia morska w Darłowie - ul. Wschodnia 14, Darłowo. Udostępniona do zwiedzania. Wysokość 22m.

Zamek Książąt Pomorskich - ul. Zamkowa 4, Darłowo. Jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki.Rozsuwany most - jedyny tego typu most w Polsce. Łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim.

Port morski - ul. Zachodnia 2, Darłowo (adres bosmanatu). Port jest zarówno portem handlowym, rybackim, jak i turystycznym.

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij